Naše výstava k výročí narození krále Karla IV.

13.05.2016 12:09

Milí návštěvníci knihovny,

dovolte abych Vás touto cestou pozvala na výstavku k výročí narození krále Karla IV.. Výstavka je v naší knihovně a určitě se seznámíte s mnoha zajímavostmi ze života slavného českého krále.

Napřed jsem si říkala, že na výstavce budou pouze zajímavosti ze života Karla IV., pak čtenáři rozhodli, že je nutné přidat manželky. Nakonec jsem přidala i informace o dětech. Jsem si jistá, že by se výstavka mohla rozrůstat do nekonečna :-). Na dotaz: "...a kdo je Arnošt z Pardubic?" vyhlašuji soutěž. Ten, kdo dokáže srozumitelně vysvětlit kdo je nebo byl, Arnošt z Pardubic vyhraje záložku, magnetku knihovny a možná i zlatého bludišťáka :-). Výstavu o Karlu IV, báječně doplnily výtvarné práce žáků 8. a 9. třídy naší základní školy. Jejich úkol byl vymyslet historický příběh, který zapíšou ručně, historickým písmem a také se pokusí o vytvoření ozdobné iniciály. Myslím, že práce jsou více než zdařilé. Tak neváhejte a přijďte se do knihovny podívat :-).

Ochutávku v podobě fotek najdete ve fotogalerii.